Cięcie wodą płytek opole

Co składa się na koszt cięcia wodą ?

Koszty Cięcia wodą są uzależnione od bardzo wielu czynników między innymi takich jak:

  • rodzaju materiału
  • grubość
  • poziomu złożoności projektu
  • oczekiwanej jakości cięcia
  • kruchości materiału

Rodzaj materiału, a cena Cięcia Water jet’em

Rodzaj materiału to istotny parametr podczas cięcia wodą. W zależności od tego jak twardy  i ciągliwy jest materiał tak długo trwa jego obróbka. Należy pamiętać, że twardość poszczególnych materiałów, na przykład kafli może znacząco różnić się od siebie, dlatego zawsze przed rozpoczęciem cięcia należy wykonać próbki sprawdzające, czy wybrane parametry zostały dobrane poprawnie.

Grubość materiału

Grubość materiału to równie ważny parametr podczas cięcia strumieniem wody. Im materiał jest grubszy, tym czas cięcia się wydłuża, co współmiernie przekłada się na koszt usługi Cięcia.

Poziom złożoności projektu

Projekt posiadający więcej łuków, otworów i ostrych kątów, będzie wycinany dłużej względem cięcia przez maszynę prostych linii. Dlatego bywa tak, że kontur o tej samej długości, ale o dużo większym stopniu komplikacji może kosztować nawet  2-krotnie więcej!

Jakość krawędzi Cięcia

Odgrywa ona istotną rolę przy wycenie ciętego materiału, gdy ten jest grubszy. Jakość ciętej krawędzi przez waterjet klasyfikuje się 5 stopniowej skali. Warto dobrze, zastanowić się przed wyborem tego, który nam najbardziej odpowiada, ponieważ w zależności od tego jaką jakość wybierzemy, możemy zapłacić nawet kilkadziesiąt  procent więcej.

Kruchość Materiału

Kruche materiały wymagają niskociśnieniowego przebijania, aby nie zostały uszkodzone, dlatego ich obróbka wymaga więcej czasu, oraz bardzo indywidualnego podejścia od operatora maszyny.

Jak można zauważyć, czynników wpływających na koszt cięcia jest bardzo wiele, a każde zlecenie należy potraktować indywidualnie. Dlatego z przyjemnością doradzimy i wybierzemy najlepsze parametry dla Ciebie!

Skontaktuje się z nami :

Formularz kontaktowy –https://waterjet3d.pl/kontakt/

Tel. +48 501 035 724