cięcie wodą w 5 osiach

Cięcie na zimno

Przegrzewanie materiału to jeden z podstawowych problemów wynikających, z wykorzystywania technologii cięcia Plazmą oraz Laserem. Przegrzanie materiału może skutkować osłabieniem materiału oraz jego niejednorodnymi właściwościami. Jest to szczególnie istotny problem, gdy wybrany metal był uprzednio hartowany lub posiada specjalne właściwości.  Jedynie Cięcie strumieniem wody, nie przegrzewa materiału podczas cięcia. Maksymalne temperatury, które osiąga materiał podczas obróbki nie przekraczają 80 stopni Celsjusza.

Precyzja Cięcia

Cięcie Wodą to najbardziej precyzyjna metoda przecinania materiału z prezentowanej trójki. Jeśli zależy nam na najwyższej dokładności i jakości cięcia, to Water jet jest maszyną, na którą powinniśmy postawić.

Rodzaje materiałów, które możemy przeciąć

Metoda Cięcia wodą jest w tej kategorii niekwestionowanym liderem, wykorzystując water jet można ciąć właściwie każdy materiał regulując parametry ciśnienia oraz ilości podawanego garnetu. Plazma pozwala na cięcie metali żelaznych i nieżelaznych, natomiast laser pozwala na cięcie materiałów, które charakteryzują się niskim współczynnikiem odbicia światła.