Cięcie wodą Opole

Czym jest ciecie wodą?

Cięcie wodą to proces przecinania dowolnego materiału na zimno. Korzyści, które wynikają z cięcia przy wykorzystaniu technologii Waterjet to:

  • dobra jakość krawędzi przecinanego materiału
  • niekwestionowana precyzja cięcia
  • brak odkształceń wynikających z nagrzania i przegrzania materiału
  • utrzymanie dokładnie tych samych parametrów w przypadku stali i nie tylko na całej powierzchni obrabianego elementu. Pozwala to między innymi na cięcie Hardoxu bez rozhartowania stali na jej krawiędziach.

Co sprawia, że cięcie wodą jest możliwe?

Sercem każdego Waterjet’a jest jego pompa. To ona sprawie, że strumień wody wydostający się z głowicy maszyny osiąga prędkość przekraczającą 4000 km/h. Taka technologia sprawia, że możemy ciąć wodą dowolny materiał.

W jaki sposób jest możliwe cięcie wodą materiałów kruchych?

Cięcie strumieniem wody materiałów kruchych to proces, który wymaga przebijania niskociśnieniowego. Niektóre materiały takie jak ceramika, gres czy szkło mogą pękać lub ukruszyć się podczas przebijania. Dlatego, część producentów maszyn wyposaża swoje Waterjet’y w płynne regulowanie ciśnieniem podczas procesu Cięcia. Należy również pamiętać, że istotną rolę przy takich materiałach odgrywa doświadczenie operatora!

Jak działa cięcie strumieniem wody 3d?

Cięcie strumieniem wody 3D jest stosunkowo nową technologią. Maszyny, które umożliwiają takie cięcie, muszą zostać wyposażone w specjalną głowicę, która sprawia, że maszyna dysponuje 5 osiami obrotu. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy ciąć wodą pod kątem! Większość producentów umożliwia cięcie pod kątem do 45°. Waterjet, którym dysponuje nasza firma jest wyposażona w głowicę, która może ciąć wodą pod kątem nawet 95°.